De leerlingen van klas 5 zijn begonnen met de voorbereiding voor de Romereis. Ze leren over de geschiedenis van Rome en natuurlijk ook over alle prachtige monumenten, zoals triomfbogen.
In Rome kun je nog prachtige triomfbogen vinden: die van de keizers Constantijn, Titus en Septimius Severus op het Forum Romanum. Ook in later tijd waren triomfbogen populair: denk aan de Arc de Triomphe van Napoleon in Parijs en de plannen van de Amerikaanse president Trump voor een eigen triomfboog.
Na het ontcijferen van allerlei Latijnse inscripties mochten de leerlingen bedenken wie volgens hen recht had op een triomfboog. Vervolgens moesten zij aan de klas pitchen waarom deze boog er ook echt moest komen. Mooie voorbeelden kwamen langs: Joan Cele (de stichter van de Latijnse school en naar wie het Celeanum is vernoemd), Leo Major (de Canadese bevrijder van Zwolle), princess Diana, Mark Rutte, onze eigen wiskundedocent Bouwhuis en Aletta Jacobs ( voorvechtser van vrouwenrechten). Maar er kon natuurlijk maar eentje winnen in deze Sinterklaastijden: een triomfboog voor Dieuwertje Blok!



